Organik Gözlük Camları

BEYAZ CAMLAR

Plastik materyallerden üretilen ve mineral camlara göre yaklaşık %50 daha hafif olan gözlük camlarıdır. Ancak organik gözlük camları; Yumuşak olmaları nedeniyle mineral camlara göre kolay çizilebileceğinden sert veya PLAS kaplamalı olarak kullanılmaları tavsiye edilir.


UNOR 15: 1,5 kırma indeksli standart beyaz, bombesi az, estetik CR 39 organik gözlük camıdır.

LIGHTEX 156: 1,56 kırma indeksli, hafif ve normal organiklere göre % 30 - 40 daha ince organik camdır. Miyop (-) numaralar için ideal cam olan LIGHTEX 156 çizilmelere karşı sert kaplamalı olarak (SLX) üretilmektedir. Yansımalara karşı PLAS kaplama önerilir.

BRIX: 1.56 kırma indeksine sahip olan BRIX, ekonomik cam taleplerini karşılamak üzere anti-refle kaplaması PLAS'dan farklı olarak tasarlanmıştır. BRIX'in kaplaması bilinen standart HMC kaplamalara göre daha homojen bir renksemeye sahip ve yansıması düşüktür." Kaliteli sert kaplama (SILOXAN) üzerine uygulanan özel çok katlı anti-refle kaplama içermektedir.

NEOLIT 1.60 AS: 1.60 kırma indeksi ve asiferik yüzey yapısı ile %45’e varan incelik avantajı sağlar.Özel geliştirilmiş Multi AR kaplaması ile benzerlerine göre daha sert, daha homojen bir anti-refle (yansıma önleyici) ve hidrofobik (su tutmaz) özelliğe sahiptir.


GRAVIS 161:
1,6 indeksli, hafif , normal organik camlara göre % 40-50 daha ince camdır.

GRAVIS 16 AS: Gravis 161 'in bütün özelliklerine ek olarak GRAVIS 16 AS, asiferik yapısı kulllanıcılara üstün görüş konforu da sunmaktadır.

TIALIN 167:
TIALIN 167 asiferik yapıda 1.67 kırma indeksine sahip ürünümüzdür. Yüksek kırma indeksi sayesinde kullanıcılarına cam inceliğinde % 60'lık bir avantaj sağlamaktadır. TIALIN 167 anti-refle kaplamalı olarak sunulmaktadır

SUPERLIGHT 167:
Süper ince (%60) asiferik SUPERLIGHT 167 camlar istenilen renk ve koyulukta boyanabilmesi sayesinde kullanıcılara sınırsız estetik imkanlar sunmaktadır. Ayrıca PLAS kaplaması sayesinde SUPERLIGHT 167 yansıma yapmama ve çizilmelere karşı dayanıklılık özelliklerine sahiptir.ASFOR:
ASFOR hipermetroplar için çok uygun bir camdır. Orta veya düşük numaralı hipermetrop camların kenar bölgelerinde önemli görüntü yanılgıları oluşmaktadır. ASFOR in asiferik yüzey tasarımı nedeniyle yan bölgelerde görüntü deformasyonu oluşmaz. ASFOR özellikle orta ve yüksek hipermetrop numaralarda siferik yüzeyli normal organik camlara göre daha düz, ince ve estetik bir organik üründür. Ayrıca ASFOR, numarasına ve çapına bağlı olarak standart organik camlardan % 25-40 kadar daha ince ve hafiftir. Küçük çaplarda çok ince ve estetik olmaktadır. Yüksek numaralarda camın göz görünümünü büyütücü etkisi azaltılmıştır.

ASFOR 1.74 NEVA: 1.74 indeksi ile mevcut en ince ve düz cam özelliğine sahip olan ürünümüz, UV400 (%100 UV Koruma) kesici özelliği ile mükemmeldir. Asiferik yapısı ve 1.74 kırma indeksi ile %65’e varan incelik avantajı sağlayarak kullanıcılara benzersiz kullanım rahatlığı sunar. NEVA kaplamanın süper kaygan yüzeyi sayesinde kolay temizlenir ve zor kirlenir.


ASALIT 156: ASFOR gibi asiferik özelliği olan ASALIT 156 1,56 kırma indeksine sahip olmasından dolayı normal kırma indeksli camlara göre % 35-40 daha ince yapıdadır. Normalde SLX (sert) kaplamalı olarak sunulan ASALIT 156 mükemmel PLAS kaplama kalitesiyle bütünleştiğinde, kullanıcıların estetik beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır.

ASL (ASPH - LENTI): Katarakt ameliyatı olanlar ve yüksek hipermetroplar için; İşbir Optik'in ürettiği ASL asiferik camlar, normal katarakt camlara göre daha iyi görüş sağlayan, kenarı inceltilmiş organik camlardır.

CRISTALL: Katarakt ameliyatı olanlar ve yüksek hipermetroplar için üretilen estetik ve iyi görüş sağlayan organik asiferik camlardır. Tek görüşlü ve bifokal çeşitlerde üretilmektedir.

 

FOTOKROMİK CAMLAR

ASFOR 1.67 TRANSITIONS V ESP: En ince Transitions artık hizmetinizde. Yeni ESP teknolojisi sayesinde 3 kat daha hızlı açılmakla beraber, 1.67 indeksi sayesinde de artık süper ince. ESP teknolojisi ile de benzersiz bir organik.
 

ASFOR 1.61 TRANSITIONS V ESP: Yeni bir yüksek indeks fotokromik organik cam seçeneği olan ürünümüz, brown (kahverengi) ve gray (füme) seçeneklerine sahiptir.
Yeni ESP teknolojisi sayesinde 3 kat daha hızlı açılma özelliği ve 1.61 indeksi sayesinde  hem ince, hem de estetiktir.


TRANSITIONS V ESP:
TRANSITIONS V ESP organik camın hafifliğiyle fotokromik camın rahatlığını birleştiren gözlük camıdır. Transitions V ESP içeride beyaz cam kadar açılırken dışarı çıkıldığında güneş camları koyuluğuna rekor sayılacak sürede erişebilmektedir. Kapalı ve bulutlu havalarda ise Transitions NG ortama göre açılmakta veya koyulaşmaktadır. Kapalı ortamlarda beyaz camın dışarıda ise güneş camının rahatlığını organik camın hafifliğiyle yaşamak isteyenler için Transitions V ESP ideal camlardır. TRANSITIONS V ESP camlarının kahve ve füme renk seçenekleri mevcuttur.

ACCLIMATES ™: Yeni organik fotokromik ürünümüz olan Acclimates™, üstün performansı ile benzer ekonomik ürünlere kıyasla daha uzun ömürlü ve homojen açılıp kapanma özelliğine sahiptir.  *Transitions Optical tarafından üretilen Acclimates™, standart sert kaplamalı stok ve Plas stok olarak sunulmaktadır.
 
 

HIZLI ERİŞİM OrganikTek Görüş   Beyaz Camlar     Unor 15     Lightex 156     Brix    Neolit 1.60 As     Gravis 161     Gravis 16 AS     Tialin 167     Superlight 167     Asphor     Asfor 174 Neva     Asalit 156     Asl (Asph - Lenti)     Cristall   Fotokromik Camlar    Asfor 1.67 Transitions V ESP    Asfor 1.61 Transitions V ESP    Evolis 1.67 Transitions V Esp     Transitions V ESP     Acclimates ™ Organik Çok Görüş   Progressive Camlar     Anateo     Singular     Evolis     Selective     Aptive   Organik Bifokal Camlar     C.28     Extenso     S-45 Güneş Camları     Polar (Brown/Gray)

 

Üzerindeki değişik bölgelerde farklı numara değerleri taşıyan gözlük camlarına çok odaklı gözlük camı denilmektedir. Bu camlar farklı alanlardaki numaralar sayesinde uzak, yakın ve/veya orta mesafede görme imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle birden fazla gözlük kullanma ihtiyacı ortadan kalkar.

Progressive camlar, uzak, orta ve yakın görüş mesafelerini tek camda sağlayan gözlük camlarıdır. Dışarıdan görünüşleri düz bir cam gibidir.

Bifokal camlar uzak ve yakın (okuma) görüşü aynı camda sağlayan iki bölümlü gözlük camlarıdır. Bu camlarda uzak görüşten yakın görüşe bir geçiş alanı bulunmamakta; uzak ve yakın görüş alanları keskin bir sınırla ayrılmış durumdadır.

 

PROGRESSIVE CAMLAR

 

 ANATEO 

Biyometri teknolojisi sayesinde, göz anatomisi (göz şekline) dikkate alınarak tasarlanmış çift yüzey ile çok hızlı ve kolay uyum sunar. Kullanıcının uyum problemi önleyici tasarıma sahiptir.

Çift yüzey tasarımlı dijital hesaplama teknolojisi ile kullanıcılara en geniş ve rahat yanal görme bölgeleri sağlar.

Kısa geçiş mesafesinden dolayı, kullanıcıların istedikleri küçük veya büyük çerçeveleri seçebilme özgürlüğü Anateo ile mümkündür.  

Anateo PdM : PdM (Kişisel Bilgi Ölçümü) seçeneği  ile çerçeve seçeneği artar, Özellikle standart dışı çerçevelerde kullanılması tavsiye edilir. Göz- cam mesafesi, çerçeve eğim açısı (pantaskopik açı) , çerçeve bombe açısı ve göz bebeğinin çerçeve şeklindeki pozisyonunu dikkate alınarak geliştirilmiş, kişiye özel camdır.

SEÇENEKLER:

Anateo OR 15 Diam's/Neva
Anateo OR 15 Transitions V ESP Brown/Gray- Diam's/Neva
Anateo 1.61 Diam's/Neva
Anateo 1.61 Transitions V ESP Brown/Gray- Diam's/Neva
Anateo 1.67 Diam's/Neva
Anateo 1.67 Transitions V ESP Brown/Gray- Diam's/Neva
Anateo 1.74 Neva
Anateo 1.59 Tilium Diam's/Neva
Anateo 1.59 Tilium – Transitions V ESP Brown/Gray- Diam's/Neva

 

 SINGULAR:

SINGULAR, genç presbiyopların beklentilerine en uygun yanıttır.Kullanıcının göz kusuru ne olursa olsun, modaya uygun ve farklı görüntüsüyle küçük çerçeveler oldukça başarılı seçeneklerdir.

Küçük çerçeveler, özellikle yeni ortaya çıkan presbiyopilerini belli etmek istemeyen genç yaştaki presbiyoplar tarafından daha çok benimsenmektedir. Önemli olan sadece psikolojik istekleri karşılamak değil, aynı zamanda doğal görme ihtiyaçlarını da karşılamaktır. Singular progressive camlar özel tasarımı ile her iki gereksinimi de karşılayarak estetik ve görme rahatlığının mükemmel uyumunu sağlar.

SEÇENEKLER :
Organik 1.50 indeks ve Organik 1.67 indeks.

 

EVOLIS: Presbiyobun her tipi için ayrı tasarlanan progressive camdır. Net ve rahat görüşü sağlamak için kullanıcının ihtiyacına göre kendini ayarlayan bir camdır. EVOLIS; kullanıcı uyum problemlerini önleyici özel tasarıma sahiptir.

Bunun yanısıra EVOLIS çok kısa geçiş mesafesine sahiptir. EVOLIS progressive camlarını tasarımı 2002 yılında "Silmo" Uluslararası Optik fuarında “ Uluslarararası Teknoloji ve Yenilik Altın Ödülü ”nün sahibi olmuştur. EVOLIS Progressive gözlük camlarında SELECTIVE'in sahip olduğu özelliklerin daha ilerisine geçerek, kullanıcılara daha büyük avantajlar sunmaktadır. Çok kısa olarak EVOLIS'in ayrıcalıklarını şöyle sıralayabiliriz.

  • Her tip presbiyop için özel tasarımı sayesinde tüm kullanıcılar EVOLIS'e hızlı ve kolay uyum sağlayabilmektedirler.
  • EVOLIS sahip olduğu kısa geçiş mesafesinden dolayı küçük ve büyük hertür çerçeve ile kullanılabilme avantajına sahiptir.
  • Her tip görme kusurunda düz ve estetiktir

SEÇENEKLER :


EVOLIS ORG. (1,49 İndeks, Beyaz )
EVOLIS 167 (1,67 İndeks, Beyaz )
EVOLIS TRANSITIONS V ESP (1,49 İndeks, Fotokromik, Kahverengi , Füme)
EVOLIS 161 TRANSITIONS V ESP  (1,61 İndeks, Fotokromik, Kahverengi, Füme)
EVOLIS 167 TRANSITIONS V ESP (1,67 indeks, Fotokromik Kahverengi)
EVOLIS POLIDUR (1,59 indeks, Polikarbonat, Beyaz)
EVOLIS POLIDUR TRANSITIONS V ESP (1,59 indeks, Polikarbonat, Fotokromik Kahverengi)

EVOLIS 1.67 TRANSITIONS V ESP : Evolis’in en incesi artık Transitions V ESP’li. Bilinen Evolis kalitesi, süper inceliği ve en son Transitions V ESP teknolojisi ile mükemmel.

SELECTIVE: SELECTIVE yüksek görüş netliğiyle olağanüstü yumuşak geçiş özelliklerini birlikte taşımaktadır. Maksimum numara değişim hızı 0.12 d/mm.dir. SELECTIVE hızlı uyumu garanti eden tüm özellikleri bünyesinde birleştirmektedir. Selective camları çok geniş yakın ve orta görüş alanı sunmaktadır. Bu sayede yanal görüş için kullanıcının başını hareket ettirme ihtiyacı azalmaktadır. SELECTIVE "Uluslarararası Teknoloji ve Yenilik Altın Ödülü"ne sahip bir üründür. Tüm bu avantajlara ek olarak SELECTIVE'in organik çeşitleri mineralden yapılmış benzerlerine göre çok daha hafiftir.

SEÇENEKLER :

SELECTIVE POLIDUR ( 1,59 indeks, Beyaz )
SELECTIVE 1.61 ( 1.61 indeks, Beyaz )
SELECTIVE ORG. (1,49 indeks, Beyaz )
SELECTIVE LIGHT (1,56 indeks, Beyaz )
SELECTIVE TRANSITIONS V ESP (1,49 İndeks, Fotokromik, Kahverengi, Füme)
SELECTIVE 1.61 TRANSITIONS V ESP (1,61 İndeks, Fotokromik, Kahverengi, Füme)

APTIVE: APTIVE yumuşak tasarımda bir progressive organik camdır. Homojen astigmat dağılımı ile merkezdeki görüş kalitesiyle yan bölgelerden görüş kabiliyeti arasında iyi bir denge sağlayan APTIVE ile progressive cam rahatlığı kolay elde edilebilir. APTIVE tüm adisyonlarda aynı özelliklere sahiptir. APTIVE camların sağ ve sol cam için ayrı ayrı asimetrik tasarımları ile kullanıcılarına dengeli binoküler görüş sağlar.

SEÇENEKLER :
APTIVE ORG. (1,49 indeks, Beyaz )

 
 

BİFOKAL CAMLAR

Uzak ve yakın (okuma) görüşü aynı camda sağlayan iki bölümlü gözlük camlarıdır.Bu camlarda uzak görüşten yakın görüşe bir geçiş alanı bulunmamakta; uzak ve yakın görüş alanları keskin bir sınırla ayrılmış durumdadır.

Bifokal camların Organik, ve Transitions (Fotokromik)seçenekleri mevcuttur.

C.28: Uzak ve yakın (okuma) görüşü aynı camda sağlayan iki bölümlü gözlük camlarıdır.Bu camlarda uzak görüşten yakın görüşe bir geçiş alanı bulunmamakta; uzak ve yakın görüş alanları keskin bir sınırla ayrılmış durumdadır. C.28 camlarda uzak görüş alanı ile yakın görüş alanı birbirinden kavisli bir segment ile ayrılmıştır. SEÇENEKLER : C.28 ORG (1,49 İndeks, Beyaz ) C.28 TRANSITIONS NG ( 1,49 İndeks, Fotokromik, Kahverengi )

EXTENSO: Yakın ve orta mesafede görüş sağlayan, özellikle ofis içi çalışma mekanlarına uygun olan camlardır. Presbiyoblar için geliştirilen camlar, orta mesafede de geniş görüş derinliği sağlar. EXTENSO, fazla hareket gerektirmeyen, dar çalışma alanlarında ve özellikle bilgisayar başında çalışanlar için ideal camdır. Sürekli gözlük takmak istemeyen presbiyopların ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

S-45:  Uzak ve yakın (okuma) görüşü aynı camda sağlayan iki bölümlü gözlük camlarıdır. Bu camlarda uzak görüşten yakın görüşe bir geçiş alanı bulunmamakta; uzak ve yakın görüş alanları keskin bir sınırla ayrılmış durumdadır. Geniş segment yapısı sayesinde, daha rahat okuma avantajı sağlamaktadır. Çocuklarda şaşılık düzeltmelerinde ve mesleki faaliyetlerde rahat kullanımı ile ideal bir gözlük camıdır. SEÇENEKLER: S–45 ORG (1,50 İndeks, Beyaz)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !